четверг, 28 февраля 2013 г.

СКІЛЬКИ ОШУКАНИХ ВКЛАДНИКІВ?


Олександр Кривенко. Скільки ошуканих вкладників? // Всеукраїнська незалежна газета «Правдошукач», № 2 (52) від 28 лютого 2013 року. - С. 7.
Журналістське розслідування Олександра Кривенка" від 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14, 16 липня 2012 року на блозі a-kryvenko.blogspot.com)

«Нас – мільйони, даєш мільярди?». Під таким гаслом 9 вересня 2009-го року, коли Україна ледь виходила з економічної кризи, а президентські перегони набували обертів, мітингували представники певних спілок. На мирних зібраннях громадяни поширювали листівки з вимогами про рефінансування фінансових кооперативних організацій. «Кредитні спілки представляють інтереси більше ніж 2,5 млн. українських родин. Їм потрібна допомога лише 1 млрд. гривень», – чутно було під стінами Кабміну та Нацбанку.
За інформацією Держфінпослуг, у найкращі часи (станом на 1.10.2008р.) серед 2,6 млн. членів кредитних спілок тільки 174 тис. осіб мали внески на депозитних рахунках в цих установах. Загальна сума їх вкладів складала 4,1 млрд. грн. Поза сумнівом, пересічні пікетувальники не були ознайомлені з цією арифметикою та не здогадувались, що перетворились на маріонеток, чий протестний настрій цинічно, у власних інтересах, використали аферисти в кредитно- кооперативному русі. Ось як відреагував на це тодішній заступник голови Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (Держфінпослуг) Юрій Прозоров:
– Хотів би відразу розчарувати гарячі голови, які заявляють, що в кредитних спілках перебувають 2,5 мільйона вкладників, і всі ці люди не можуть отримати свої депозити. Це не так! За офіційними даними, на перше півріччя цього року вклади в кредитівках мають 124 000 осіб. Ви запитаєте, звідки береться цифра в 2,5 мільйона? Справа в тому, що якщо людина через кредитну спілку бере кредит на мобільний телефон, то автоматично стає членом цієї спілки. І, незважаючи на те, що він вже давно погасив свій борг і більше ніколи в кредитівку не звертався, все одно залишається її членом. Ось таких людей на сьогодні понад 2 мільйони осіб. Цими віртуальними показниками часто і лякають органи влади. Хоча, звичайно, для нас важливі і проблеми реальних 124 тисяч вкладників.
Уже за кілька днів після «масовки» її «режисери» показали себе публіці, провівши в столиці круглий стіл з гучною назвою «Кредитні спілки вимагають негайного рефінансування».
Тон дискусії задавали Андрій Азаров та Ростислав Гайдаєнко. Перший з них вчив державу соціальній відповідальності, не згадуючи про свою, вочевидь, особисту причетність до краху кредитної спілки «Перше кредитне товариство» (м. Одеса). Другий, Р.Гайдаєнко, фактично пропонував таку «антикризову» схему, в якій ключову роль грали б об’єднані кредитні спілки (ОКС). До речі, він сам очолює одне з подібних утворень під назвою Всеукраїнська об’єднана кредитна спілка «Сузір'я» (м. Київ). Низка кредитівок, які мали необережність увійти до складу цієї ОКС, була фактично ошукана її керівником на дуже великі гроші. Причому, як з’ясувалось, для обкрадання названих спілок керманич кредитівки «Сузір'я» скористався прогалинами певних норм Закону України «Про кредитні спілки», до розробників яких, між іншим, сам пан Гайдаєнко себе і прираховує, у профілі на одному із своїх блогів називаючи себе «одним із співавторів тимчасового законодавства про кредитні спілки та чинного нині закону про кредитні спілки (в частині введення в законодавче поле поняття «Об’єднана кредитна спілка»)». Досить швидко у названих горе- кооператорів знайшлись прихильники на вищих щаблях влади.
Більш наближено до реальності оцінив проблеми спілчан, уведених в оману, лідер КПУ Петро Симоненко. Напередодні 2011 року він публічно заявив:
– На сьогоднішній день, за даними Держкомфінпослуг, загальна чисельність ошуканих вкладників кредитних спілок обчислюється десятками тисяч, а сума безнадійних боргів по депозитах вже наближається до півтора мільярда гривень.
Тоді ж народний депутат закликав протягнути руку допомоги тим, хто потребує захисту і підтримки, передбачивши в держбюджеті не менше 1 мільярда 800 мільйонів гривень для рефінансування та повернення боргів членам кредитних спілок, які постраждали від фінансових махінацій.
Нарешті, за результатами вивчення ситуації парламентарями упродвж другого півріччя 2010 року було встановлено, що «… із 70,6 тисяч вкладників труднощі повернення виникають приблизно у тридцяти тисяч громадян (цифри, які часто озвучувалися у засобах масової інформації щодо кількості постраждалих у кредитних спілках громадян на рівні орієнтовно 2,5 млн. осіб, є явно завищеними та необґрунтованими)». Це цитата із Звіту Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин та причин сучасного стану справ в системі кредитної кооперації від 22.12.2010 р.
Олександр КРИВЕНКО
akryvenko64@gmail.com, (063) 241-36-81
Деталі на сайті: a-kryvenko.blogspot.com"
Джерело: Олександр Кривенко. Скільки ошуканих вкладників? // Всеукраїнська незалежна газета «Правдошукач», № 2 (52) від 28 лютого 2013 року. - С. 7. 
Постійне посилання: http://a-kryvenko.blogspot.com/2013/02/blog-post.html
(Фрагмент статті "Оберіг кредитної кооперації: міфи та реальність, або Розповідь про те, хто і як дбає про ошуканих членів кредитних спілок?
Журналістське розслідування Олександра Кривенка" від 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14, 16 липня 2012 року на блозі a-kryvenko.blogspot.com)
© Олександр Кривенко 
+380 63 241-36-81
akryvenko64@gmail.com 
http://a-kryvenko.blogspot.com/
skype: kryvenko8 
Copyright © 2011 – 2013 Олександр Кривенко.
Усі права захищені. Інформація на блозі http://a-kryvenko.blogspot.com/ є власністю Олександра Кривенка. Право власності охороняється законодавством України. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук або будь-яке інше поширення інформації, яка міститься на блозі http://a-kryvenko.blogspot.com/, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з боку Олександра Кривенка.

Комментариев нет:

Отправить комментарий