вторник, 21 февраля 2012 г.

(2) Відспіваний благодійник чи захисник позичальників? Про походеньки одного антиколектора (Частина 2)



Журналістське розслідування Олександра Кривенка

Бездоганна репутація необхідна для діяльності шахраїв.
(Агата Крісті. Смерть у хмарах. 1935 р.)

43-річний Федір Олексюк, який сам у боргах, як у шовках, закликає позичальників не повертати гроші банкам та кредитним спілкам, обіцяє боронити їх від фінансистів і колекторів, суддів і правоохоронців. Хто він: справжній рятівник громадян, що потрапили в скруту, чи ділок-лицедій, який на бідах останніх будує власне благополуччя? Я вирішив у цьому розібратись.
+380 63 241-36-81
Хроніка дефолту
У публічних виступах Федір Олексюк проголошує себе успішним підприємцем. Звісно, про власні «бізнес-здобутки» з елементами шахрайства промовець не повідомляє та забуває інформувати, що за 700-бальною шкалою бюро кредитних історій (в якій чим більше балів, тим краще) кредитний рейтинг Федора Олексюка досяг відмітки «0» (Нуль!), а стан його платоспроможності має найгіршу з можливих оцінок – дефолт!
На фото: Федір Олексюк
Що це означає? Поясню. Ф.Олексюк, як фізична особа та приватний підприємець, віднесений до групи небезпечних суб’єктів, які порушують свої платіжні зобов’язання позичальника перед кредитором, не здатен здійснювати своєчасні виплати за боргами чи виконувати інші умови кредитного договору, має від’ємні результати економічно-фінансової діяльності та є особою, що не викликає довіри.
Одним з важливих мірил ділової репутації підприємця є історія його взаємовідносин із судовими органами. Адже на шальках терез Феміди добре видно, чи дотримувався бізнесмен вимог закону у фінансово-господарських, трудових, а також цивільних та інших відносинах з державою, з юридичними та фізичними особами.
Провівши моніторинг рішень судів стосовно Федора Олексюка та його бізнесів, складається враження, що майже кожна юридична особа, на яку цей ділок мав суттєвий вплив, використана ним в корисливих цілях.
Ось деякі результати цього дослідження.
1) ТОВ «Тадей» (с.Слобідка, Косівський район, Івано-Франківська область, засновник, посадова особа з організаційно-розпорядчими функціями):
визнано банкрутом за позовом ДПІ в Косівському районі Івано-Франківської області, яка разом з Укрсоцбанком мають статус кредиторів товариства-боржника, триває ліквідація.
2) ТОВ «СП Прикарпаттара-Інвест» (м. Косів, Івано-Франківщина, директор):
визнано банкрутом.
3) Приватне підприємство «Князєв і компанія» (м. Львів, головний бухгалтер) заборгувало:
60 000 грн страхових внесків до Пенсійного фонду;
86 000 грн податків на прибуток та на додану вартість, комунального податку та податку з доходів найманих працівників;
24 463 грн заробітної плати та компенсації моральної шкоди працівнику.
4) Українсько-чеське спільне підприємство «Карпати-Моравія» (м.Вижниця, Чернівецька обл., генеральний директор, головний бухгалтер):
за позовом ТОВ «Тадей» до УЧСП «Карпати-Моравія» визнане недійсним рішення загальних зборів останнього, про які позивача як співзасновника відповідача (30% в статутному фонді) не було повідомлено;
заборгувало замовникам – ВАТ «Укртранснафта» та приватному підприємцю із Житомирщини продукцію на загальну суму 29 000 грн.;
не сплатило податки і внески органам соціального страхування та Пенсійного фонду, кошти до центру зайнятості, – загалом на 1,3 млн грн.;
визнане банкрутом і ліквідоване.
5) Дочірнє підприємство УЧСП «Карпати-Моравія» (м.Вижниця, Чернівецька обл., головний бухгалтер):
завинило 2 028 грн несплачених страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
6) Дочірнє підприємство УЧСП «Карпати-Моравія» (м.Кодима, Одещина, головний бухгалтер) заборгувало:
78 242 грн ТОВ «Євро Лізинг», порушивши умови договору фінансового лізингу 3-х автівок;
85 475 грн страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
1 436 грн, грн податків на прибуток та на додану вартість, комунального податку;
визнане боржником, який неспроможний сплатити заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду, відсутній за місцезнаходженням, не звітує року перед податковими органами, фактично припинив підприємницьку діяльність, не має майна на погашення вимог кредитора, – як наслідок, визнане банкрутом.
7) Приватне підприємство «Юридично-охоронна антиколекторна компанія «Ваша надія» (м. Івано-Франківськ, головний бухгалтер):
заборгувало за IV квартал 2008 року, І та ІІ квартали 2009 року 4 297 грн. як платник єдиного податку за спрощеною системою оподаткування та звітності, що складає 10% суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг).
Загалом тільки за цією наведеною інформацією, яка не є вичерпною, компанії Ф.Олексюка в судовому порядку були визнані такими, що завинили державі, юридичним і фізичним особам понад 1,6 млн грн.
Крім того, Федір Олексюк не в пошані на батьківщині. За повідомленням Косівської районної державної адміністрації він займає 2-ге (Друге «почесне»!) місце серед 29 боржників до Пенсійного фонду.
Горе-захисник
Федір Олексюк обліпив себе дуже цікавими титулами: «голова координаційної ради антиколекторів та правозахисників «Ваша Надія»; «голова координаційної ради асоціації антиколекторів та правозахисників «Ваша Надія»; «голова асоціації антиколекторів та правозахисників «Ваша Надія»; «голова всеукраїнської асоціації антиколекторів та правозахисників «Ваша Надія»; адвокат; адвокат громадської організації «Вір у Бога і свої сили», «засновник і керівник першої антиколекторної компанії «Ваша надія» тощо.
Як з’ясувалось, Ф.Олексюк, згідно з наданою власноруч до ЦВК інформацією про себе, має лише середню спеціальну освіту. Не здобувши взагалі жодної вищої освіти, а тим паче юридичної, впродовж понад трьох років цей самозванець імітує захист права та свободи позичальників, здійснення представництва їх законних інтересів і надання їм іншої юридичної допомоги та публічно іменує себе адвокатом.
Так зване антиколекторство у виконанні Федора Олексюка – це тільки гасла та заклики бойкотувати діяльність банківської системи та системи кредитної кооперації. Жодного прецеденту, в якому він реально би захистив позичальників від стягувачів боргів, знайти не вдалось. Свідків успішного буцання Ф.Олексюка з банками та кредитними спілками та також не знайшлось.
Клієнти ж у цього псевдозахисника належать до двох груп:
перша – добросовісні позичальники, які щиро бажають повернути кошти кредиторам, потребують фахових консультацій, але спокусившись його пустими обіцянками, даремно гають час та гроші і значно погіршують свою кредитну історію;
друга – це несумлінні позичальники, які не мають наміру повертати кошти банкам та кредитним спілкам. Під орудою Федора Олексюка вони фальсифікують справжній стан відносин з кредиторами, вигадують жахливі казки про ніби порушення їхніх прав з боку останніх.
Зиск на самогубстві
В цьому сенсі показовою є історія стосунків мешканця смт Берегомет Вижницького району Чернівецької області Миколи Жабки з місцевим відділенням кредитної спілки «Альянс Україна» та маніпулювання ситуацією Ф. Олексюком.
5 січня 2009 року Вижницький райвідділ міліції відмовив в порушенні кримінальної справи за фактом вчинення 31.12.2008 р. самогубства Орисею Жабкою – мамою Миколи Жабки. Вже за місяць потому Федір Олексюк (який на той час, нагадую, як засуджений, але залишений на волі, відбував покарання за економічні та службові злочини) опублікував у Чернівецькій газеті «Час» свою статтю, дав низку інтерв’ю та прес-конференцій про те, що нібито покійна наклала на себе руки через протиправні дії посадовців КС «Альянс Україна». Пізніше за настановами Ф.Олексюка з аналогічними заявами звернувся до правоохоронців та журналістів і сам Микола Жабка. В цих зверненнях повідомлялось, що:
 буцімто 10 липня 2008 року М. Жабка змушений був взяти в згаданій спілці кредит на суму 86 000 грн під заставу спільної з батьками квартири;
нібито гроші він брав, щоби лікувати свою матір від ушкоджень, отриманих нею внаслідок ДТП, в яке Орися Жабка потрапила восени 2007 р.;
буцімто фінансова криза підірвала платоспроможність Миколи Жабки, і тому він припинив розрахунки з кредитною спілкою «Альянс Україна»;
нібито через погрози з боку цього кредитора відібрати у родини позичальника квартиру за невиконання ним своїх зобов’язань Орися Жабка вбила себе, про що вона повідомила у своїй передсмертній записці.
Ф.Олексюк та М.Жабка наголошували на тому, що в цьому самогубстві винні посадовці спілки.
«Неправдивою та такою, що не має доказів в своє обґрунтування» назвали цю інформацію голова правління кредитної спілки «Альянс Україна» Наталія Солдатова та керівник її Чернівецького відділення Микола Сопіт, спираючись на факти, які знайшли своє підтвердження у висновках численних перевірок, здійснених правоохоронцями, а саме:
1) при подачі заяви про отримання коштів, при оформлені кредиту і застави позичальник і Орися Жабка, як один із заставодавців, не повідомляли про існуючи проблеми зі здоров’ям останньої та необхідність платного її лікування;
2) за даними МВС у 2007 – 2008 рр. на території Вижницького району ДТП за участю Жабки О.О. не було (на думку дільничного інспектора Р., Микола Жабка спекулює на самогубстві своєї матері);
3) прострочення виконання своїх зобов’язань Миколою Жабкою не було спричинено настанням фінансової кризи, бо після отримання кредиту в спілці 10 липня 2008 року позичальник не здійснив жодного платежу;
4) боржник жодного разу не звернувся до КС «Альянс Україна» з клопотанням про перенесення строків платежів, повернення кредиту чи сплати відсотків, як це передбачено договором кредиту. Він не зробив цього, навіть отримавши листи спілки з повідомленням, що у разі добровільної сплати сума пені може бути зменшена;
5) погроз з боку працівників кредитної спілки «Альянс Україна» позичальник М.Жабка та його матір ніколи не отримували;
6) в дійсності у тексті передсмертної записки О.Жабки відсутні посилання на кредит та борги її сина спілці;
7) у своїх поясненнях працівнику відділу карного розшуку відразу після смерті матері Микола Жабка заявив: «Я не знаю, що могло прийти в голову моїй матері, причин для такого вчинку у неї не було».
Доречно повідомити, що 25 березня 2009 року Всеукраїнська асоціація кредитних спілок у відкритому зверненні до Генпрокуратури та СБУ чітко заявила, що Ф.Олексюком «була свідомо публічно фальсифікована історія взаємовідносин гр. М. Жабки та членів його родини із кредитною спілкою «Альянс Україна»».
Видається, що цих аргументів достатньо, щоби знайти ознаки шахрайства в діях Ф.Олексюка та М.Жабки.
+380 63 241-36-81
21 лютого 2012 року
Постійна адреса частини 2 статті: http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/02/2-2.html
Усі частини статті - тут: Частина 1 Частина 2 Частина 3 
Постскриптум
Примітки від 24.02.2012, 28.03.2012, 31.03.2012
Матеріали журналістського розслідування «Відспіваний благодійник чи захисник позичальників? Про походеньки одного антиколектора. Журналістське розслідування Олександра Кривенка» опубліковані з дозволу автора повністю та частково на шпальтах друкованих, Інтернет-видань, офіційних та приватних сайтів згідно з переліком:
1) Олександр Кривенко. Відспіваний благодійник чи захисник позичальників? Про походеньки одного антиколектора. // Прес-служба ПАТ «Укрсоцбанк». - 24 лютого 2012 року за адресою: http://www.unicredit.com.ua/news/view/372/
Копію цієї публікації розміщено також і на Блозі Олександра Кривенка http://a-kryvenko.blogspot.com/ за адресою: http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/02/blog-post.html2) Олександр Кривенко. Відспіваний благодійник чи захисник позичальників? Про походеньки одного антиколектора. Журналістське розслідування Олександра Кривенка у трьох частинах // Газета Портмоне www.portmone.name від 28 березня 2012 року за адресами:
Копії цих публікацій будуть розміщені також і на Блозі Олександра Кривенка http://a-kryvenko.blogspot.com/
3) Олександр Кривенко. Походеньки одногоантиколектора // Всеукраїнська незалежна газета «Правдошукач», № 3 (41) від 31 березня 2012 року. С. 2. 
Згодом з цією статею можна буде ознайомитись на сайті видання: http://truth.in.ua/. 
Копія цього матеріалу також розміщена на Блозі Олександра Кривенка http://a-kryvenko.blogspot.com/ за постійними адресами: http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/03/normal-0-false-false-false.html; http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/05/4-5-42-43-31052012.html; http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/07/31.html
Шановні читачі! 31 березня 2012 року газета «Правдошукач» розпочала друк матеріалів журналістського розслідування Олександра Кривенка «Походеньки одного антиколектора». Продовження читайте в наступних числах видання: 4-5, 7 газети «Правдошукач». Далі буде.4) Олександр Кривенко. Відспіваний благодійник чи захисник позичальників? Про походеньки одного антиколектора. // «Форум спасения Киева»- 25 травня 2012 року за адресою:http://www.forumspaskiev.org.ua/databox/2012/05/20025.php

Повний текст названого розслідування оприлюднений також на Блозі Олександра Кривенка http://a-kryvenko.blogspot.com/ за постійними адресами: http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/02/1.html; http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/02/2-2.html; http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/02/3-3.html; http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/03/ps.html

Copyright © 2011 – 2012 Олександр Кривенко.
Усі права захищені. Інформація на блозі http://a-kryvenko.blogspot.com/ є власністю Олександра Кривенка. Право власності охороняється законодавством України. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук або будь-яке інше поширення інформації, яка міститься на блозі http://a-kryvenko.blogspot.com/, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з боку Олександра Кривенка.


Комментариев нет:

Отправить комментарий