вторник, 11 декабря 2007 г.

Від нагляду до гарантування вкладів членів кредитних спілок в Україні


Від нагляду до гарантування вкладів членів кредитних спілок в Україні
11.12.2007
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України

Розпорядження
11.12.2007 м. Київ № 8369
Про стан та тенденції розвитку кредитних спілок в Україні
Розглянувши, підготовлені департаментом нагляду за кредитними установами матеріали про стан та тенденції розвитку кредитних спілок в Україні, заслухавши та обговоривши інформацію члена Комісії - директора Департаменту нагляду за кредитними установами Оленчика А.Я. з цього питання, відповідно до частини другої статті 28 Закону України Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України постановила:
2. Роботу департаменту нагляду за кредитними установами в сфері державного регулювання та нагляду за діяльністю кредитних спілок вважати задовільною.
3. Погодитися із запропонованими департаментом нагляду за кредитними установами пріоритетами регуляторної та наглядової політики Держфінпослуг у сфері діяльності кредитних спілок на 2008 рік (додаток 2).
4. Департаменту нагляду за кредитними установами (Оленчик А.Я.):
4.1. підготувати для направлення до Кабінету міністрів України та Ради національної безпеки і оборони України узагальнену інформацію про стан та тенденції розвитку кредитних спілок в Україні і пропозиції щодо вдосконалення законодавства та розширення інституційних можливостей Держфінпослуг у сфері державного регулювання та нагляду за діяльністю кредитних спілок. Звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням надати необхідні доручення щодо опрацювання у складі заінтересованих центральних органів виконавчої влади питання про можливість утворення за участю держави єдиної загальнонаціональної системи гарантування вкладів членів кредитних спілок.
4.2. підготувати звернення до Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної податкової адміністрації України та Державного комітету фінансового моніторингу України з пропозицією опрацювати механізм оперативної взаємодії в процесі виявлення та припинення незаконних фінансових схем, що здійснюються під “вивіскою” кредитних спілок.
4.3. підготувати звернення до Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики України з пропозицією опрацювати механізм оперативної взаємодії в процесі виявлення та припинення порушень прав членів кредитних спілок під час отримання ними відповідних фінансових послуг.
4.4. протягом першого кварталу 2008 року надати на розгляд Комісії конкретні пропозиції щодо можливості передачі окремих повноважень Держфінпослуг одній із всеукраїнських асоціацій кредитних спілок.
4.5. у місячний строк надати Голові Держфінпослуг конкретні пропозиції щодо організаційних заходів Держфінпослуг з метою реалізації напрямів підвищення ефективності та оперативності нагляду за діяльністю кредитних спілок.
5. Продовжити співпрацю з системою кредитних спілок на основі відповідних договорів з асоціаціями кредитних спілок та через спільну роботу в рамках утворених при Держфінпослуг консультативних органів. Пріоритетом такої співпраці визнати реалізацію заходів, передбачених розділом 2 Плану заходів, спрямованих на реалізацію Концепції розвитку системи кредитної кооперації, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.06.06 № 321-р, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 05.09.06 № 6189.
6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника Голови Литвина А.В.
Голова Комісії В. Альошин
Протокол № 378 засідання Комісії від 11.12.07.
Джерело: Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України

© Олександр Кривенко 
+380 63 241-36-81
akryvenko64@gmail.com 
http://a-kryvenko.blogspot.com/
skype: kryvenko8 
Постійна адреса цієї статті: http://a-kryvenko.blogspot.com/2007/12/blog-post.html
Copyright © 2011 – 2012 Олександр Кривенко.
Усі права захищені. Інформація на блозі http://a-kryvenko.blogspot.com/ є власністю Олександра Кривенка. Право власності охороняється законодавством України. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук або будь-яке інше поширення інформації, яка міститься на блозі http://a-kryvenko.blogspot.com/, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з боку Олександра Кривенка.

Комментариев нет:

Отправить комментарий