суббота, 31 марта 2012 г.

Походеньки одного антиколектора (Правдошукач № 3 (41) від 31.03.2012)

Шановні читачі! 
31 березня 2012 року газета «Правдошукач» розпочала друк матеріалів журналістського розслідування Олександра Кривенка «Походеньки одного антиколектора».  
Продовження читайте в наступних числах видання. 
Олександр Кривенко. Походеньки одного антиколектора // Всеукраїнська незалежна газета «Правдошукач», № 3 (41) від 31 березня 2012 року. С. 2.
Бездоганна репутація необхідна для діяльності шахраїв.
(Агата Крісті, “Смерть у хмарах”)
43-річний Федір Олексюк закликає позичальників не повертати гроші банкам та кредитним спілкам, обіцяє боронити їх від фінансистів і колекторів, суддів і правоохоронців. Хто він: справжній рятівник громадян, що потрапили в скруту, чи ділок-лицедій, який на бідах людей будує власне благополуччя? Я вирішив у цьому розібратись.
У публічних виступах Федір Олексюк проголошує себе успішним підприємцем. Однак моніторинг рішень судів показує, що засновані та керовані ним компанії (ТОВ «Тадей», ТОВ «СП Прикарпаттара-Інвест», ПП «Князєв і компанія», Українсько-чеське СП «Карпати-Моравія», ПП «ЮОАК «Ваша надія») завинили державі, юридичним і фізичним особам понад 1,6 млн грн. Усі ці фірми, крім останньої, збанкрутували.
19.01.2000 р. банк «Аваль» надав СП «Прикарпаттара-Інвест» кредит на суму 100 000 грн. під заставу. Олексюк, як генеральний директор, підписав договір застави. Коли кредит не був виплачений, у банку з’ясували, що вартість заставного майна завищена шляхом надання «лівих» накладних.
6.05.2000 р. так само у шахрайський спосіб Федір разом з керованими ним спільниками видурив в «Укрсоцбанку» ще 100 000 грн. кредитних коштів для фактично контрольованої Олексюком агропромислової фірми «Синтез». Майже усі позичені гроші зловмисники використали не на весняно-польові роботи, як передбачалось договором, а на власні потреби. Крім того, більшість заставного майна злочинці неправомірно, без згоди кредитора, реалізували.
27.12.2006р. вироком Апеляційного суду Івано- Франківської області Федір Олексюк був засуджений на 5 років позбавлення волі умовно із забороною на 3 роки обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно- розпорядчих функцій.
Федір Олексюк обліпив себе дуже цікавими титулами: «голова координаційної ради антиколекторів та правозахисників «Ваша Надія»; «голова координаційної ради асоціації антиколекторів та правозахисників «Ваша Надія»; «голова асоціації антиколекторів та правозахисників «Ваша Надія»; «голова всеукраїнської асоціації антиколекторів та правозахисників «Ваша Надія»; адвокат; адвокат громадської організації «Вір у Бога і свої сили», «засновник і керівник першої антиколекторної компанії «Ваша надія» тощо.
Як з’ясувалось, Ф.Олексюк, згідно з наданою власноруч до ЦВК інформацією про себе, має лише середню спеціальну освіту. Не здобувши взагалі жодної вищої освіти, а тим паче юридичної, впродовж понад трьох років цей самозванець імітує захист прав та свобод позичальників, здійснення представництва їх законних інтересів і надання їм іншої юридичної допомоги та публічно іменує себе адвокатом.
Так зване антиколекторство у виконанні Федора Олексюка – це тільки гасла та заклики бойкотувати діяльність банківської системи та системи кредитної кооперації. Жодного прецеденту, в якому він реально би захистив позичальників від стягувачів боргів, знайти не вдалось. Потрапивши до рук псевдозахисника, добросовісні позичальники, які щиро бажають повернути кошти кредиторам та потребують фахових консультацій, значно погіршують свою кредитну історію. А несумлінним позичальникам він безуспішно, хоч і шумно “допомагає“ уникнути відповідальності за правопорушення.
Олександр КРИВЕНКО,
akryvenko64@gmail.com, +380 63 241-36-81
Олександр Кривенко. Походеньки одногоантиколектора // Всеукраїнська незалежна газета «Правдошукач», № 3 (41) від 31 березня 2012 року. С. 2. 
Згодом з цією статею можна буде ознайомитись на сайті видання: http://truth.in.ua/.
Копія цього матеріалу також розміщена на Блозі Олександра Кривенка http://a-kryvenko.blogspot.com/ за постійною адресою: http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/03/normal-0-false-false-false.html
Примітка: 31 березня 2012 року газета «Правдошукач» розпочала друк матеріалів журналістського розслідування Олександра Кривенка «Походеньки одногоантиколектора». Продовження читайте в наступних числах видання.
Повний текст названого розслідування оприлюднений також на Блозі Олександра Кривенка http://a-kryvenko.blogspot.com/ за постійними адресами: http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/02/1.html; http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/02/2-2.html; http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/02/3-3.html; http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/03/ps.html

четверг, 29 марта 2012 г.

Як Нацкомфінпослуг правозахисника здивував?


29 березня 2012 року
Голова Нацкомфінпослуг Андрій Стасевський
Новина про те, що «20 березня 2012 року в приміщенні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг відбулась зустріч Голови Нацкомфінпослуг Андрія Стасевського з Президентом благодійного фонду «Взаємодопомога» та членом координаційної ради «Взаємодопомога» при Фонді Володимиром Бондарем», не залишила байдужими фахівців ринку кредитної кооперації та правозихисників, які опікуються проблемами ошуканих вкладників кредитних спілок.
 © Олександр Кривенко
+380 63 241-36-81
akryvenko64@gmail.com
Одним з перших, хто офіційно відреагував на подію, став голова Черкаського обласного громадського об'єднання «Досить Нас Дурити» Володимир Стадник. У своєму листі відомий представник третього сектору закликав пана Стасевського до «обачності у виборі партнерів по здійсненню тих чи інших проектів на ринку кредитних спілок».
Текст цього звернення без купюр та коментарів пропонується вашій увазі:
 
2


 3
ДНД
Черкаське обласне громадське об'єднання «Досить нас дурити»
демократическая патриотическая власть
Україна 18028, м. Черкаси, пров. Чайковського, 6
№ 23 від 28.03.2012
Голові Нацкомфінпослуг Стасевському А.Л. 
Копія:
Кабінет Міністрів України
Адміністрація Президента України
Генеральна прокуратура України
Шановний Андрію Леонідовичу,
з великим здивуванням і тривогою було сприйнято оприлюднену на офіційному сайті Нацкомфінпослуг інформацію про те, що 20 березня 2012 року в приміщенні Національної комісії відбулась зустріч Голови Нацкомфінпослуг Андрія Стасевського з Президентом благодійного фонду «Взаємодопомога» та членом координаційної ради «Взаємодопомога» при Фонді Володимиром Бондарем. Судячи із змісту даного повідомлення, під час зустрічі обговорювалися питання щодо можливих шляхів повернення вкладів членам кредитних спілок, можливостей передачі контролюючих функцій за кредитними спілками до місцевих органів влади, можливостей створення регіональних фондів гарантування вкладів фізичних осіб - вкладників кредитних спілок. При цьому, від імені Фонду В. Бондар виступив з низкою пропозицій, зокрема, щодо проведення роз'яснювальної роботи з метою недопущення політичних спекуляцій серед постраждалих вкладників.
Справа в тому, що для зазначеного Фонду це уже не перший досвід співпраці з державним регулятором кредитних спілок. У 2010 році між Фондом і Держфінпослуг, яку на той час очолював Василь Волга, було укладено меморандум про співпрацю, одним із безпосередніх наслідків якого стало надходження на адресу багатьох кредитних спілок своєрідних «листів щастя». Так, наприклад, у вересні 2010 року на адресу низки кредитних спілок було отримано таке повідомлення:
«Шановний Голове Правління!!!
Пропонуємо Вам прийняти участь у службовій нараді, яку Благодійний фонд «Взаємодопомога» провадить згідно до меморандуму про співпрацю, підписаного між Фондом та Держфінпослуг. У нараді приймуть участь керівники Держфінпослуг, представники координаційного комітету БФ «Взаємодопомога» та відносно невеликої кількості кредитних спілок. Головною метою даної наради є підготовка до всеукраїнської конференції вкладників кредитних спілок, що відбудеться на наступному тижні у м.Черкаси, та обговорення основних тез концепції розвитку та оздоровлення кредитної кооперації України, а також алгоритмів взаємодії ринку із Держфінпослуг. Нарада відбудеться у п'ятницю, 24 вересня о 13 годині у Києві за адресою Хрещатик 16, буд профспілок, к. 205.
Вашу спілку було обрано до кола запрошених з огляду на її інвестиційну привабливість, багаторічну присутність на ринку та добру репутацію керівництва серед вкладників. Кількість учасників наради обмежена, тому просимо протягом дня повідомити про Вашу участь у нараді представнику координаційного комітету за тел. (098) 5999755. З повагою, Голова Фонду В. Бондар».
Пікантність ситуації полягала не лише у змісті такого роду повідомлень, але й у персоналіях осіб, що виступали в якості координаторів подібних акцій. В першу чергу це стосується Геннадія Мельниченка (саме номер його мобільного телефонна вказано наприкінці тексту послання як представника координаційного комітету). Пан Мельниченко є одним із очільників так званої Всеукраїнської асоціації кредитних спілок військовослужбовців (близько 20 членів, більшість яких збанкрутіли під час останньої фінансової кризи) та головою правління кредитної спілки «Альянс» з міста Черкаси (виключена з Державного реєстру фінансових установ 07.07.2011 р. в зв'язку з систематичним невиконанням своїх зобов'язань перед більш як тисячею вкладників). В зв'язку з цим видається невипадковим надходження у той період схожих за змістом повідомлень у кредитні спілки також і по лінії ВАКСВУ. Так, у грудні 2010 року Ростиславом Гайдаєнком, виконавчим директором ВАКСВУ та за сумісництвом головою правління об'єднаної кредитної спілки «Сузір'я» (виключена з Державного реєстру фінансових установ 28.07.2011 р. в зв'язку з систематичним невиконанням вимог спеціального законодавства), у кредитні спілки було направлено таке звернення:
«Вельмишановн(ий)а голове Правління,
...Напередодні новорічних свят особливо приємно відчувати впевненість у тому, що 2011 рік для кредитних спілок України стане роком відновлення стабільності та процвітання. Адже нам вдалось досягти порозуміння із профільним регулятором практично по всіх основних питаннях, що турбують сьогодні кредитні спілки.
У зв'язку із цим Асоціація пропонує кожній кредитній спілці, що місяцями не могла вирішити своїх питань у державних органах, звертатись до нас за захистом своїх інтересів, а також по будь-якому питанню, яке стосується передліцензійної підготовки пакетів документів, отримання дозволів та інших регуляторних дій...»
Не менш по блюзнірському виглядає і намір згаданої вище команди щодо «проведення роз'яснювальної роботи з метою недопущення політичних спекуляцій серед постраждалих вкладників». Адже загальновідомо, що саме вони, вводячи в оману та маніпулюючи проблемами вкладників збанкрутілих кредитних спілок, інспірували проведення від їх імені політичних акцій під час президентської передвиборної кампанії 2009 року, а зараз намагаються задіяти ті ж самі механізми під час парламентської передвиборної кампанії 2012 року. Різниця лише в тому, що у 2009 році така діяльність проводилася під прапорами БЮТ і блоку Литвина, а тепер в інтересах окремих опозиційних політиків та КПУ.
Шановний Андрію Леонідовичу, ми закликаємо Вас до обачності у виборі партнерів по здійсненню тих чи інших проектів на ринку кредитних спілок. Від цього значною мірою залежатиме ділова репутація та ефективність подальшої діяльності Нацкомфінпослуг у справі практичного вирішення проблеми ошуканих вкладників низки кредитних спілок та притягнення до передбаченої законом відповідальності керівників таких структур.
Досить співпрацювати з шахраями, які тільки сприяють кризі на ринку кредитної кооперації. У разі непорозуміння наше об'єднання «ДНД» буде вимушене вжити непопулярні заходи, відносно владних представників, які своєю недалекоглядністю призводять до тяжких наслідків.
З повагою та сподіванням на розуміння, 
Голова Черкаського обласного 
громадського об'єднання «Досить Нас Дурити» 
В.В.Стадник  


 © Олександр Кривенко
+380 63 241-36-81
akryvenko64@gmail.com
Постійна адреса статті: http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/03/blog-post.html

среда, 28 марта 2012 г.

Відспіваний благодійник... P.S. На ловця й звір біжить



Журналістське розслідування Олександра Кривенка

Бездоганна репутація необхідна для діяльності шахраїв.
(Агата Крісті. Смерть у хмарах. 1935 р.)

43-річний Федір Олексюк, який сам у боргах, як у шовках, закликає позичальників не повертати гроші банкам та кредитним спілкам, обіцяє боронити їх від фінансистів і колекторів, суддів і правоохоронців. Хто він: справжній рятівник громадян, що потрапили в скруту, чи ділок-лицедій, який на бідах останніх будує власне благополуччя? Я вирішив у цьому розібратись.
+380 63 241-36-81 
21 лютого 2012 року

Постскриптум   
На ловця й звір біжить
 (Стаття розміщена тут: 
частина 1; частина 2; частина 3 )

Федір Олексюк бездоказово назвав це журналістське розслідування замовним, бо, бачте, його «люди, які працюють в Інтернеті», повідомили, що нібито «інформація кидалася з ресурсів банківських і колекторських». Тоді я поставив нашому «герою» декілька ключових запитань: про його конфлікти із законом; про судимість та про ефективність для позичальників так званого антиколекторства у його виконанні.
Ось, як вивертався Федір Олексюк:
На фото: Федір Олексюк
Що стосується мого конфлікту з правоохоронними органами, у мене сьогодні коло хати дєжурить машина. У мене хочуть забрати квартиру, бо я такий само позичальник, як і ви. Сьогодні провіряють діяльність моїх організацій за три останні роки перед антиколекторством. Мені докладують, що міліція прямо-таки тисне, що пишіть на Федора Олексюка інформацію. В 2000-му році мене арештували. Але арештували саме тому, що я написав книжку, яка вийшла в березні, а у вересні у мене почалися проблеми, які були сім років. Хотіли організовану злочинну групу мені приписати. Два рази моя справа була у Верховному суді, і нічим не закінчилось, бо не знайшлося, чим зачепити, щоб дати умовно. Все це скінчилось. Я для того і пішов у правозахист, щоби захистити себе, свою сім’ю і інших. Що стосується клієнтів, помогли чи не помогли, назвіть хоть одну особу, яка втратила майно, звернувшись до нас, і я замовчу. Виграти справи в судах не можна тому, що Вищий спеціалізований суд прийняв рішення, яке перешкоджає цьому.
Така відповідь, мабуть, здатна розчулити кожного, кому не важливо, чи має вона документи, або інші докази на підтвердження своєї об’єктивності. На таких людей і розраховує Федір Олексюк, будуючи собі фіктивний імідж дисидента-правозахисника, який нібито страждає від переслідувань за вільнодумство та від недолугого судочинства.
Однак шила у мішку не приховаєш.
По-перше, твір, через який буцімто Ф.Олексюк зазнав утисків, згадується в матеріалах кримінальної справи № 1-2 2006р. у зовсім іншому контексті: як частина шахрайських дій з кредитними коштами, які 06.05.2000р. були отримані контрольованою ним фірмою «Синтез» в Івано-Франківській обласній дирекції «Укрсоцбанк» для проведення весняно-польових робіт. Суд встановив, що значна частина цих грошей була використана не за цільовим призначенням, у тому числі 12.05.2000р. 10 000 грн. незаконно перераховано підприємству «Стрім ЛТД» (м. Львів) саме на видання книги «Крик душі». Це один із епізодів злочину, за вчинення якого з 4.08. по 6.08.2002 р. (а не у вересні 2000 р., як каже тепер горе-антиколектор) він був затриманий, а 27.12.2006р. засуджений на 5 років позбавлення волі.
По-друге, вирок Федору Олексюку не був скасований, злодій відбув свій строк від дзвінка до дзвінка. Додатковим доказом тому є постанова Косівського районного суду Івано-Франківської області від 10.02.2009р. Цим рішенням, як видається, суто формально Олексюк Федір Юрійович був визнаний таким, що виправився і звільнений від покарання, яке він відбував умовно.
По-третє, рішенням Першотравневого районного суду м. Чернівці від 3 грудня 2010 р. на квартиру Миколи Жабки, недобросовісного позичальника кредитної спілки «Альянс Україна» та клієнта Федора Олексюка, звернено стягнення. Таким є фінал невдалих спроб спілчанина за «допомогою» свого представника поширити неправдиву інформацію про нібито скоєння злочину посадовими особами кредитора, аби уникнути цивільної відповідальності за неповернення позичених коштів. Цей приклад розвінчує міф про якісь суцільні імунітетські здібності Ф.Олексюка та його структур щодо заставного майна позичальників, які порушують умови кредитних договорів.
Нарешті, зрозуміла роздратованість Ф.Олексюка рішенням Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 06 липня 2011 року, яким фактично було визнано правомірність кредитування банками клієнтів в іноземній валюті. Зрозуміло, за наявності такого вердикту псевдозахиснику значно важче дурити людей перспективою визнання кредитних договорів недійсними.
28 березня 2012 року
© Олександр Кривенко, фото автора
http://a-kryvenko.blogspot.com/
akryvenko64@gmail.com
+380 63 241-36-81 
Постійна адреса постскриптуму до статті: http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/03/ps.html
Усі частини статті - тут: Частина 1 Частина 2 Частина 3 Постскриптум
Примітки від 24.02.2012, 28.03.2012, 31.03.2012
Матеріали журналістського розслідування «Відспіваний благодійник чи захисник позичальників? Про походеньки одного антиколектора. Журналістське розслідування Олександра Кривенка» опубліковані з дозволу автора повністю та частково на шпальтах друкованих, Інтернет-видань, офіційних та приватних сайтів згідно з переліком:
1) Олександр Кривенко. Відспіваний благодійник чи захисник позичальників? Про походеньки одного антиколектора. // Прес-служба ПАТ «Укрсоцбанк». - 24 лютого 2012 року за адресою: http://www.unicredit.com.ua/news/view/372/
Копію цієї публікації розміщено також і на Блозі Олександра Кривенка http://a-kryvenko.blogspot.com/ за адресою: http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/02/blog-post.html2) Олександр Кривенко. Відспіваний благодійник чи захисник позичальників? Про походеньки одного антиколектора. Журналістське розслідування Олександра Кривенка у трьох частинах // Газета Портмоне www.portmone.name від 28 березня 2012 року за адресами:
Копії цих публікацій будуть розміщені також і на Блозі Олександра Кривенка http://a-kryvenko.blogspot.com/
3) Олександр Кривенко. Походеньки одногоантиколектора // Всеукраїнська незалежна газета «Правдошукач», № 3 (41) від 31 березня 2012 року. С. 2. 
Згодом з цією статею можна буде ознайомитись на сайті видання: http://truth.in.ua/. 
Копія цього матеріалу також розміщена на Блозі Олександра Кривенка http://a-kryvenko.blogspot.com/ за постійною адресою: http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/03/normal-0-false-false-false.html 
Шановні читачі! 31 березня 2012 року газета «Правдошукач» розпочала друк матеріалів журналістського розслідування Олександра Кривенка «Походеньки одного антиколектора». Продовження читайте в наступних числах видання.

Повний текст названого розслідування оприлюднений також на Блозі Олександра Кривенка http://a-kryvenko.blogspot.com/ за постійними адресами: http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/02/1.html; http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/02/2-2.html; http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/02/3-3.html; http://a-kryvenko.blogspot.com/2012/03/ps.html

Copyright © 2011 – 2012 Олександр Кривенко.
Усі права захищені. Інформація на блозі http://a-kryvenko.blogspot.com/ є власністю Олександра Кривенка. Право власності охороняється законодавством України. Будь-яке копіювання, у тому числі окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук або будь-яке інше поширення інформації, яка міститься на блозі http://a-kryvenko.blogspot.com/, в якій би формі та яким би технічним способом воно не здійснювалося, суворо забороняється без попередньої письмової згоди з боку Олександра Кривенка.